Projevte svou kreativitu ručními pracemi
Také závidíte všem těm domácím hospodyňkám, maminám a proaktivním slečnám, které nemarní ani chvilku svého času a když už přeci jen během dne usednou, jejich ruce se vždy věnují alespoň kreativním činnostem, po jejichž ukončení po nich zůstávají všude nádherné „zbytky“ v podobě podomácku vyrobených fotoalb, korálkových náhrdelníků, pletených svetříků či třeba háčkovaných dětských rukaviček?
Neztrácejte čas závistí a osvojte si jednu z velmi oblíbených a taktéž velmi efektivních dovedností, které lze považovat za typicky ženskou činnost s tvořivým nádechem. Začněte se věnovat háčkování.
Kde začít?
Do začátku Vám postačí vlastně jen jeden háček nějaké střední velikosti (oblíbená jsou velikosti číslo 3 a 4, s nimiž se ve velké spoustě návodů uvádějících „jak na to“ budete opakovaně setkávat). U háčku je docela jedno, z jakého materiálu bude. Záleží pouze na Vás, zda budete preferovat bambusový, dřevěný, kovový, nebo ten, co je vyroben z kusu barevného plastu v rámci snah o recyklaci.
K háčku si už jen pořiďte jedno či dvě klubka pevnější příze – může se jednat i o přízi určenou k pletení, nikoli přímo k háčkování – a můžete hned začít.
Z hlediska finančního se tedy jedná o velmi příjemnou volnočasovou kratochvíli, k níž se budete rády vracet, a ť už díky tomu, že se z Vás stane háčkovací guru, nebo prostě proto, že si u této činnosti pěkně odpočinete a srovnáte si vlastní myšlenky.
Háčkování versus pletení
Teď si možná říkáte, proč nezačít raději s pletením. Co do pomůcek je k němu přece zapotřebí totéž
a s háčkovaným svetrem (na rozdíl od toho pleteného) se přece lze setkat častěji, ne?
Pro začátečníky v oblasti nakládání s přízí není pletení vhodné z jednoho prostého důvodu. Při jeho vykonávání je nutné totiž „uhlídat“ desítky, ne-li stovky pletacích oček, zatímco u háčkování budete vždy hlídat pouze jedno. I to je jistě další z důvodů, proč se háčkování věnuje tolik zájemců.