Dopřávejte si vodu jako u moře
Ať už se rozhodnete o kterýkoliv druh, můžete si být jistí, že jeho údržba nebude zrovna nejlevnější a budete jí muset obětovat pár minut denně vašeho drahocenného času. Oplátkou vám bude průzračná voda, kde se budete moci v letních vedrech smočit. Bez správné údržby se může životnost zkrátit až na polovinu. Bude vám však stačit pár zaručených pravidel a budete se moci těšit z nového způsobu relaxace v podobě letního osvěžení.
1. Předejděte znečištění
Prevence je nejúčinnější lék v boji proti nečistotám. Pokud zabráníte nečistotám, aby se do vody vůbec dostaly, ušetříte si spoustu starostí s další údržbou.
Proti zanesení mechanických nečistot dobře poslouží plachta na překrytí. I vy byste si měli dávat pozor před vstupem do a vždy se řádně osprchovat. Tento postup naučte i děti, kteří často mohou za zašpinění vody nejčastěji. Ušetříte si spoustu starostí s trávou nebo zbytkem hlíny ve vodě. Všechny tyto zmíněné nečistoty pak velmi často můžou za tvorbu řas nebo různých dalších zákalů.
2. Mechanické čištění
Řeč o prevenci už tu byla, samotné čištění je ovšem stejně tak důležité. Prvotně ho může rozdělit do dvou skupin a to na čištění mechanické a chemické. Základem mechanického čištění je plachta, díky které dokážete snadno zachytit padající listí nebo drobný hmyz, který by mohl do vody spadnout. Ve vaší výbavě by pak neměla chybět ani kvalitní písková filtrace. Ta po celou dobu průběžně nasává vodu a čistí jí. Písková filtrace se zapíná pouze v těch chvílích, kdy ve vodě nikdo není. Pokud se koupete hodně často, doporučujeme nechat běžet filtraci i několik hodin denně. Jako bonus ještě můžete dokoupit speciální vysavač, který bude vysávat mechanické nečistoty ze dna.
3. Jde to i bez chemie
Další variantou jak udržovat vodu čistou je sůl do bazénů, díky které se obejdete bez chemie a budete si připadat jako u moře.