Budujeme podlahové topení v podkrovních místnostech
Budování nového bytu z půdních prostor je skvělou výzvou zejména pro mladé rodiny i jednotlivce, kteří mají rádi daleké výhledy a zároveň jim nevadí výstupy po schodech až do nejvyššího patra činžovního nebo rodinného domu. V těchto prostorách se také nabízí výstavba podlahového topení. Je to výhodné z několika důvodů, a my bychom si je tu mohli připomenout.
Bez radiátorů – radiátory v obytných místnostech zabírají mnoho místa a také to není nic ozdobného. Většinou se je snažíme něčím zakrýt a zejména ty litinové se velmi špatně čistí. A když praskne radiátor, je to jen starost navíc, protože musíme přivolat instalatéra. Když ovšem praskne topení v podlaze, které je vybudované suchým systémem, oprava je velmi jednoduchá, stačí odebrat pochozí a systémové desky a vyměnit vadný kus topné hadice.
Suchý systém pokládky – dnes se topení v podlaze nemusí nutně zalévat do betonu, suchý systém je plně dostačující a navíc si s ním poradí i amatér. Položit podlahové topení není obtížné, potřebujete k tomu pouze zmiňované systémové desky z polystyrenu, do jejich vnitřních drážek se vloží topná hadice a na systémové desky se pak už jen pokládají cemento nebo sádro vláknité desky a na závěr vhodná podlahová krytina. Nikde žádný beton nebo malta, pouze v případě, že pokládáte dlažbu, kterou lepíte na desky speciálním lepidlem.
Nízká hmotnost podlahy – velkým plus suchého systému pokládky je jeho nízká hmotnost, tím pádem není zpravidla problém vyhovět náročným požadavkům na omezenou nosnost podkrovních podlah a stropů.
Zapojení provede instalatér – jakmile provedete pokládku desek a topných trubek, necháte je instalatérem připojit k rozdělovači pro podlahové topení eshop.termtech.cz, a ten se poté připojí k topnému zdroji. Začít topit můžete prakticky ihned po pokládce, odpadá vyčkávání na vytvrdnutí betonu.