Autonehoda v zahraničí

Autonehoda v zahraničí

1.      Pokud se autonehoda odehrála bez zranění, není třeba ve většině Evropských zemí volat policii. I tak platí v některých státech zvláštnosti, kdy je třeba policii zavolat. Pozor si dejte na zranění, která jsou skrytá nebo se Vám zdají bezvýznamná. Mohou se z toho vyklubat vážné zdravotní problémy. Policii voláme i tehdy pokud se nemůžeme s druhou stranou shodnout na míře zavinění.

vrak

2.      Dejte si pozor i na poškození veřejného majetku jako je třeba zeleň nebo dopravní značení. Při sepsání dopravní nehody buďte pečliví a použijte formulář o záznamu dopravní nehody. Je to důležité, protože máte záruku bezproblémového jednání s pojišťovnou.

3.      Rozhodně před vycestováním do zahraničí zkontrolujte, jestli máte u sebe všechny potřebné doklady. Doklady k autu, pojištění, která jsou pro takovou cestu naprosto nezbytná. Mějte s sebou řidičský průkaz, technický průkaz automobilu a platné povinné ručení. Dobré je si s vycestováním založit cestovní pojištění. To Vás v mnohých případech také ochrání. Hlavně v případě, že způsobíte cizí osobě újmu na majetku nebo zdraví.

nehoda

4.      Když dojde na situaci, že někdo nabourá auto Vám, je postup vyřizování takovéto dopravní nehody prakticky stejný jako u nás. Řádně místo dopravní nehody a způsobené škody zdokumentujte a určitě zavolejte i policii. Vždy si pořizujte kopie o dopravní nehodě, ať máte s čím v případě potíží disponovat.

smlouva

5.      Stejně se postupuje, pokud způsobíte dopravní nehodu Vy. Je dobré zavolat asistenční službu, která Vám přesně poradí, co máte dělat. Ve většině případů člověk ztratí hlavu a asistenční služba je tu od toho, aby Vám poradila s každým krokem. Jestliže vznikne nehoda a musí se volat lékařská služba je možné, že pojišťovna daného státu neuhradí všechny zdravotnické zákroky a jde to z Vaší kapsy. Uschovejte si od toho všechny dokumenty, které předložíte Vaší pojišťovně a můžete tak požadovat náhradu škody.